Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудБудівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС перейшли на цілодобовий режим роботи і привезли унікальний кран
До списку новин

Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС перейшли на цілодобовий режим роботи і привезли унікальний кран

Читайте також

Через два роки французький консорціум "Новарка" повинен зробити на зруйнований вибухом 4-й енергоблок ЧАЕС спеціальну арку, яка забезпечить безпеку на 100 років. До цього процесу прикута увага всього світу. Але щоб арка стала на місце, необхідно звести огороджуючий контур, який будують підприємства корпорації «Укрбуд». 


Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС.jpg

Щоб оптимізувати роботи в Чорнобилі, «Укрбуд» привіз в Україну унікальний кран Potain MD 1100, вантажопідйомність якого в десять разів більше звичайного крана, який застосовують в житловому будівництві. Потужну машину орендували в Об'єднаних Арабських Еміратах. Вона здатна піднімати вантажі на висоту до 75 метрів без додаткового кріплення до будівлі, а довжина стріли становить 80 метрів. Кран рухається по рейках довжиною в 130 метрів. 

Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС.jpg

Такий кран необхідний для робіт по зведенню огороджуючого контуру і стін, які закриють арку з двох сторін, коли вона буде «насунута» на 4-й енергоблок ЧАЕС. Ця частина робіт з будівництва безпечного конфайнмента (так називається вся захисна конструкція) не так розрекламована, вона важка, в прямому сенсі брудна, - пише видання КП в Україні

Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС.JPG

Ці роботи виконують українські будівельники, а фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку. Контракт з СП, в яке входять підприємства корпорації "Укрбуд", був підписаний наприкінці грудня 2014 го. У січні почалися підготовчі роботи, які продовжувались дев'ять місяців. Під допоміжні споруди реакторного відділення 4-го енергоблоку робочі увійшли у вересні. Роботи ведуться в умовах підвищеного випромінювання, і на деяких ділянках можна перебувати не більше 30 хвилин. 

Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС.JPG

 - Щоб звести огороджуючий контур, усередині саркофага необхідно демонтувати близько 850 кубометрів тільки залізобетонних конструкцій, - говорить Михайло Бородавко, гендиректор ПрАТ «Укренергомонтаж», яке входить в корпорацію «Укрбуд» - А також вирізати технологічне обладнання - труби, баки, мостові крани. З даху зняти шар бетону, який у 1986-му лили безладно - аби заглушити реакцію після вибуху. 

Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС.JPG

Роботи зі зведення стіни повинні закінчитися разом з аркою в 2017 році. Щоб укластися в терміни, з 15 жовтня будівельники перейшли на цілодобовий режим роботи. 

"Укренергомонтаж" має 43-річний досвід робіт в Чорнобилі. Підприємство було створене під будівництво ЧАЕС, а життя розпорядилося так, що довелося займатися ліквідацією наслідків вибуху. Наприклад, в 2013 році "пересували" вентиляційну трубу на четвертому енергоблоці. 

Будівельники огороджуючого контуру на ЧАЕС.JPG

Глава наглядової ради "Укренергомонтаж" Віктор Микитась, який у квітні 1986-го по тому вже кілька годин після вибуху керував операцією з ліквідації аварії, розповідає, що це був один з найбільш непростих проектів. 

- Стара труба, яку всі пам'ятають як один із символів Чорнобиля, заважала насунути на четвертий енергоблок арку, тому її зрізали, - пояснює Микитась. - Але без труби не можуть працювати вентиляційні системи третього і четвертого енергоблоків, тому наші будівельники звели нову - ближче до третього блоку. Процес складний і трудомісткий, та ще й в умовах підвищеного випромінювання. Цей проект ще раз запевнив європейських партнерів, що в Україні достатньо і фахівців, і досвіду.
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»