Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудМайбутнє Чорнобилю: з сірої зони - в територію розвитку
До списку новин

Майбутнє Чорнобилю: з сірої зони - в територію розвитку

Читайте також

Корпорація «Укрбуд» презентувала документальний фільм «Чорнобиль. Зона майбутнього». Прем'єрний показ в столичному кінотеатрі «Україна» відбувся в тому числі і перед найвимогливішими глядачами - безпосередніми ліквідаторами аварії та керівництвом ЧАЕС. Перші відгуки про картину, приурочену до тридцятирічної річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції - позитивні, а відтак фільм «зачепив».

Глядачі відзначають, що автори документального фільму не спекулюють на трагедії та не загострюють увагу на минулому ЧАЕС і зони відчуження, а розкривають перспективи розвитку цих безмежних територій.

IMG_5646.JPG

Експерти в різних галузях діляться прогнозами і баченням того, як зона відчуження ще зможе послужити Україні. І як може з «чорної діри», що нескінченно тягне гроші з бюджету, стати агропромисловим, паливним центром, або навіть першим в Україні оплотом екологічно чистої енергетики.

Максим Микитась, президент «Укрбуду», який одночасно виступив автором ідеї, генпродюсером і ведучим картини вважає, що майбутнє Чорнобилю - у розвитку альтернативної енергетики та експериментальних технологіях.

IMG_5643.JPG

- За останній десяток років корпорація «Укрбуд» виконала на ЧАЕС 12 проектів, і зараз йде найскладніший з них - зведення огороджувального контуру нового укриття, який зробить саркофаг герметичним. Такі роботи ніхто в світі не робив і, сподіваюся, нікому більше робити не доведеться, - розповідає Максим Микитась. - Тривала робота в зоні відчуження дозволила отримати унікальну інформацію про те, як змінилася ця територія за 30 років і які вона має перспективи. Тут має з'явитися оазис альтернативної енергетики, технологічного експерименту, інноваційного розвитку. Ми повинні прибрати статус «сірості» з цієї землі і наповнити її життям.

IMG_0068.JPG

Документальна стрічка вперше за тридцять років, що минули з моменту аварії, дозволяє зазирнути в самісіньке серце Чорнобильської АЕС. У ній зібрані ексклюзивні відеоматеріали, зняті творцями фільму всередині четвертого енергоблоку, інформація з перших вуст від людей, які сьогодні перетворюють станцію в повністю безпечний об'єкт.

Кінопроект дає вичерпне уявлення про ту колосальну роботу, яку проводять іноземні фахівці з консорціуму «Novarka» та українські будівельники корпорації «Укрбуд».

- Я не сумніваюся, що ми зможемо далі продовжувати працювати, демонтувати нестабільні конструкції, йти всередину об'єкта «Укриття», - говорить директор ЧАЕС Ігор Грамоткін. - Ми отримали унікальний досвід, а найголовніше - ми отримали людей, у яких сила духу і сила волі сильніші за радіацію, сильніші за страх.

IMG_5200.JPG

Співавтор картини Олександр Пабат вважає, що фільм присвячений людям, які здійснюють подвиги.

IMG_5376.JPG

- «Чорнобиль. 30На майбутнього» - це унікальна можливість припинити озиратися назад і побачити перспективу. Цей проект чітко дає зрозуміти, що нема чого роками копатися в минулому, коли можна своїми руками створювати майбутнє, - підкреслює Пабат. - Я впевнений, що територія Чорнобилю стане локомотивом для зміни свідомості українців, для зміни погляду на життя наших дітей.

 

Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»