Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудЧАЕС накрили новим саркофагом
До списку новин

ЧАЕС накрили новим саркофагом

Читайте також

На Чорнобильській атомній електростанції завершився процес насування Нового безпечного конфайнмента, або Арки. Протягом декількох днів нове укриття насувалося на зруйнований четвертий енергоблок за допомогою системи домкратів, і в результаті повністю накрило старий аварійний саркофаг. Проект загальною вартістю близько 1,5 мільярдів євро фінансувався 28 країнами-донорами. А в його реалізації брали участь як українці, так і фахівці з чотирьох десятків іноземних держав.

- Головну роль зіграли українці та представники інших країн, які разом будували цей унікальний об'єкт, - заявив президент України Петро Порошенко. - Нехай сьогодні весь світ бачить, що може Україна і світ, коли об'єднаються. Як ми здатні захистити світ від ядерного забруднення і ядерної загрози. Було б дуже добре, якби ми і далі тримали цю міцну солідарність в ім'я миру.

Глава держави підкреслив, що Новий безпечний конфайнмент - це найбільша рухома наземна конструкція в історії людства. Вона в 3,5 рази важча за Ейфелеву вежу та може накрити собою Статую Свободи. При цьому для реалізації масштабного проекту величезній міжнародній команді знадобилося близько 4,5 років.

- Складно переоцінити історичну важливість події, свідками якої ми є. Тисячі людей з різних країн доклали титанічних зусиль, щоб убезпечити мільйони жителів Європи. Це наша спільна перемога, - зазначив народний депутат Максим Микитась. - І ми безмежно їм за неї вдячні. Але реалізація проекту була б просто неможлива без участі українських будівельників. Саме вони провели складні роботи всередині четвертого енергоблоку, які не мають аналогів і які інші навіть не знали, як реалізувати.

Так, ще до початку основних робіт фахівці компанії «Укренергомонтаж», що входить до складу державної корпорації «Укрбуд», провели роботи по очищенню від радіоактивних відходів локальної зони об'єкта «Укриття» - майданчика, на якому згодом була зведена Арка. Без цього іноземні експерти не могли приступити до своєї частини робіт. Пізніше підприємства корпорації, яку раніше очолював Максим Микитась, побудували так званий огороджувальний контур НБК - систему укріплень і стін, які дозволили станції та старому саркофагу витримати процес насування і не зруйнуватися, піднявши в повітря тонни радіоактивного пилу.

- Нашим хлопцям дісталися найважчі роботи, - розповів генеральний директор компанії «Укренергомонтаж» Михайло Бородавко. - Вони вручну відбили понад тисячу кубометрів старого бетону, яким станцію заливали 30 років тому. Зрізали десятки тонн металоконструкцій, зміцнили стіни і перекриття. Але головне - залили новий фундамент і побудували на ньому дві 37-метрові залізобетонні стіни, які закрили Арку з двох сторін.

Гарантія якості стін така ж, як у всього об'єкта «Укриття» - сто років. В цілому при будівництві огороджувального контуру були задіяні близько тисячі працівників корпорації «Укрбуд», які відпрацювали більше 800 тисяч людино-годин, змонтували понад півтори тисячі тонн арматури і поклали 10 тисяч квадратних метрів бетону. В даний час українці продовжують вести роботи на ЧАЕС, не пов'язані з насуванням Арки. У процесі беруть участь близько 300 монтажників і інженерно-технічних працівників.

Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»