Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудЧорнобиль: від катастрофи до розвитку
До списку новин

Чорнобиль: від катастрофи до розвитку

Читайте також

Сьогодні виповнюється 31 рік з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Для багатьох співробітників «Укрбуду» і компаній "Укренергомонтаж" та "Укрбудмонтаж», які входять в корпорацію, це не просто чергова дата, а частина життя. З перших днів вони брали участь в ліквідації наймасштабнішої техногенної катастрофи.

Історія «Укрбуду» тісно пов'язана з Чорнобильською атомною станцією. Віктор Григорович Микитась, який займав керівні посади на підприємствах "Південтеплоенергомонтаж" та "Укренергомонтаж", будував станцію, ліквідовував аварію та брав участь в будівництві проекту "Укриття". Заслужений енергетик України пішов з життя в минулому році, напередодні свого 70-ліття ... Його син Максим, який народився в Прип'яті,  обрав шлях  свого батька. Корпорація «Укрбуд», яку він очолював з 2010 по 2016 рік, проводила масштабні роботи, пов'язані з будівництвом і монтажем оновленого укриття Чорнобильської АЕС. Цей міжнародний проект вартістю 1,5 мільярда євро, фінансувався державами-донорами через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), а робота, яку зробили українські будівельники, унікальна. У 2016 році на старий саркофаг четвертого енергоблоку ЧАЕС успішно встановили нову захисну Арку, гарантія на яку складає сто років.

- Річниця Чорнобилю - це завжди сумна дата, - пише в своєму блозі «Чорнобильсьій зоні - 31. Що їй принесе наступний рік?» Максим Микитась. - Ми згадуємо тих, хто поклав свої життя та здоров'я, пожертвувавши власним своїм майбутнім заради того, аби воно було в інших. Таким був мій батько, який все життя пропрацював на станції, такими були його колеги та  тисячі інших людей з усіх республік колишнього Радянського союзу. І я хочу сказати спасибі кожному з них. За те, що ми можемо насолоджуватися життям, не отруєним радіаційною загрозою. Але в цей день мені хочеться дякувати не тільки ліквідаторам, а й тим, хто працює на станції сьогодні. Цим людям не довелося йти на такі ж жертви, але вони зробили величезну та дуже складну роботу. І тим самим забезпечили майбутнє мільйонам. Так само, як тисячі героїв забезпечили його тридцять один рік тому.

Народний депутат і екс-президент «Укрбуду» впевнений, що у Чорнобиля є майбутнє і непогана перспектива. - Рік тому я ініціював створення фільму "Чорнобиль Зона майбутнього", де вперше показано які роботи проводяться всередині четвертого енергоблоку, - пише автор.  - Він присвячений і історії, і роздумам  про те,  якою може стати зона відчуження в найближчі  роки. Вже сьогодні ми бачимо, як наші мрії починають ставати реальністю. На території зони юридично зареєстрували біосферний заповідник, а Чорнобиль зі своєю розвиненою енергетичною інфраструктурою цікавить інвесторів - Україна отримала ряд заявок на будівництво сонячних електростанцій від компаній з усього світу...  Потенціал у зони відчуження величезний.

Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»