• Центральний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка 23

  • Багатоканальний:(044) 379 47 99

  • Укр
Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудЕксперт поділилася секретами завершення недобудов
До списку новин

Експерт поділилася секретами завершення недобудов

Читайте також

Левову частку роботи при завершенні чужих недобудов потрібно проводити ще на етапі розробки проекту. Про це на зустрічі фахівців і учасників ринку нерухомості заявила директор департаменту продажів корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородько. Вона нагадала, що за плечима «Укрбуду» є досвід введення в експлуатацію чотирьох таких об'єктів - житлових комплексів «Лісовий», «Герцен-парк», «Артеміда» та «Парк-хол« Горький ».

За її словами, успішне відродження замороженого будівництва стоїть на трьох китах: це дослідження ринку і затребуваності об'єкта, ретельний аналіз отриманої будівельної документації, а також оцінка рентабельності - чи є сенс вкладати кошти компанії в ризикований проект. Але навіть з дотриманням всіх цих умов просто взяти і добудувати будинок не вийде.

- Коли береш об'єкт на етапі фундаменту, все трохи простіше - там більше простору для свіжих ідей і рішень, - підкреслює Оксана Голобородько. - Якщо ж це проект на пізніших стадіях будівництва, де вже виконані планування, то це зовсім інший принцип роботи. Для збільшення привабливості об'єкта потрібно не тільки провести перепланування приміщень. Це ще і години індивідуальної роботи з кожним «старим» інвестором. Дуже часто їх доводиться переконувати, наприклад, переселитися на інший поверх або надавати якусь альтернативу.

Водночас, навіть з початком будівельних робіт доводиться паралельно вирішувати ряд найважливіших завдань. Найчастіше недобудови мають сумнівну славу, і подолання подібних упереджень в суспільстві - це дуже серйозний виклик, зазначила Голобородько.

- Потрібно ламати цей «ореол проблемності» - бути відкритими для громадськості, надавати експертні висновки, проводити ребрендинг об'єкта. Тому беручись за заморожений проект, забудовник бере на себе не тільки фінансові, а й репутаційні ризики, - розповідає представник «Укрбуду». - Але при зваженому підході результат себе виправдовує - люди отримують довгоочікуване житло, місто позбавляється від покинутих будмайданчиків, а забудовник конкретними справами доводить, що йому небайдужа доля інвесторів і вигляд столиці.

Відзначимо, що за даними Мінрегіону, на сьогоднішній день в Києві налічується до 200 недобудов. Загалом ж по Україні їх близько 2 тисяч.