Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудГолова «Укрбуд» Максим Микитась: «Недобудови можуть стати перспективним напрямком»
До списку новин

Голова «Укрбуд» Максим Микитась: «Недобудови можуть стати перспективним напрямком»

Довгобуди української столиці можуть перетвориться на перспективне поле діяльності для компаній, які прагнуть соціальної відповідальності, таку думку висловив під час круглого столу представників влади та будівельного бізнесу президент державної корпорації «Укрбуд», заступник голови комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування Максим Микитась.
На зустрічі, організованій Українським клубом нерухомості (URE Club), обговорювалися питання співпраці місцевої влади, громадськості та бізнесу.
Ділячись досвідом «реанімації» столичних недобудов, президент «Укрбуду» акцентував увагу на тому, що беручись за цей непростий бізнес-напрямок, містобудівники повинні ретельно прорахувати всі можливі ризики.


Коло потенційних проблем може бути досить різноманітним. По-перше, частина майбутніх власників квартир вже віддали свої гроші попередньому забудовнику і повернути їх в повному обсязі вкрай важко. По-друге, виникають додаткові витрати на експертизу об'єкту і, в разі необхідності, на зміну проекту. Цілком можливо, що доведеться демонтувати деякі зведені елементи «замороженого» будівництва. По-третє, потрібно вкрай ретельне відпрацювання всіх юридичних нюансів такого будівництва, з урахуванням інтересів усіх численних сторін.

- Недобудови можуть бути досить перспективним напрямком, але починати такі проекти потрібно тільки після серйозного аналізу фінансових інтересів нового забудовника, адже ніхто не будуватиме собі в збиток, - говорить Максим Микитась і наводить приклади успішних проектів корпорації, пов'язаних з довгобудами: житлові комплекси - «Лісовий», «Парк-Хол «Горький», «Артеміда», «Герцен Парк». При цьому президент «Укрбуду» переконаний, що в таких випадках не можна все зводити виключно до отримання прибутку, до того ж, враховуючи додаткові витрати, він може бути досить невеликий.
-Кожен «доведений до розуму» довгобуд - це показник не тільки професіоналізму забудовника, а й свідчення соціальної відповідальності компанії перед суспільством, - говорить він.
За підрахунками фахівців, на початок року в столиці налічувалося близько 80 недобудов на різних стадіях готовності. Так, що, судячи з усього, проблема залишиться актуальною ще не один рік. Але почати робити перші кроки щодо її вирішення можна вже сьогодні.
Особливу увагу було приділено актуальній для забудовників і міської влади проблемі, пов'язаної з протестами навколо деяких будівництв столиці.
На думку учасників зустрічі, поряд з активістами, яким небайдужа доля міста, у багатьох випадках ініціюються замовні акції за участю так званих «псевдообщественників».
За словами голови «Укрбуду» Максима Микитася, подібних проблем можна уникнути, впроваджуючи зарубіжний досвід, коли владу передають забудовнику земельної ділянки, по яких вже проведені узгодження з громадськістю. Це дозволяє убезпечити кошти інвесторів, а також уникнути небажаних ексцесів в процесі подальшого будівництва.
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»