Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудКанадські інвестори зацікавлені в будівництві сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні
До списку новин

Канадські інвестори зацікавлені в будівництві сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні

Читайте також

Ідеї, озвучені президентом корпорації «Укрбуд» Максимом Микитасем у документальній стрічці «Чорнобиль. Зона майбутнього», можуть вже найближчим часом втілитися у життя. За словами міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, можливість розвитку альтернативної енергетики в зоні відчуження зацікавила низку інвесторів з Канади. Ба більше – за результатами презентації інвестиційного потенціалу Чорнобильської зони в рамках Канадсько-українського бізнес-форуму вже надійшла низка реальних пропозицій, повідомила прес-служба міністерства. 


Зокрема, канадські бізнесмени розглядають можливість будівництва біопаливних заводів та сонячних електростанцій. Необхідна база для реалізації подібних проектів вже існує – на території зони відчуження наявне електромережеве господарство, в тому числі трансформаторні підстанції та високовольтні лінії електропередач. Крім того, вартість оренди землі там відчутно нижча – а саме вона в цій галузі складає значну частку собівартості. Важливим кроком до залучення іноземних інвестицій також стало створення «Єдиного вікна для інвестора», що має прибрати адміністративні бар’єри для представників бізнесу. 

- Інтерес з боку канадських партнерів України свідчить про те, що потенціал Чорнобильської зони дійсно може реалізовуватися вже сьогодні, - зазначив голова «Укрбуду» максим Микитась. - У цієї землі є абсолютно все, щоб перетворитися на потужний центр «зеленої» енергетики, і саме цю думку ми намагалися донести у стрічці «Чорнобиль. Зона майбутнього». І зараз ми бачимо, що завдяки зусиллям урядовців ми реально наблизилися до цієї мети. 

Водночас, реалізація енергетичних проектів у зоні відчуження залежить від законодавчого врегулювання питання народними депутатами. Зараз у стінах Верховної Ради розглядається законопроект №4437, який визначить порядок виділення землі в зоні ЧАЕС. На початку червня він вже пройшов перше читання і має бути остаточно ухвалений до 22 липня.

Канадські інвестори зацікавлені в будівництві сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні.png
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»