Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудМаксим Микитась: місто має стимулювати будівельників братися за недобудови
До списку новин

Максим Микитась: місто має стимулювати будівельників братися за недобудови

Читайте також

Проблема недобудов - одна з найголовніших для Києва, і вона буде актуальна ще довгі роки. У той самий час, великі будівельні компанії готові активно залучатися до її вирішення і братися за не особливо вигідні проекти. Але для цього їм необхідна підтримка столичної влади. Таку думку в інтерв'ю КиевВласти висловив президент державної корпорації «Укрбуд» Максим Микитась. 


- Це і наведення порядку з пайовими внесками, допомога в підключенні до міських мереж і т.д. Завершення будівництва - вже вирішення соціальних проблем, - вважає глава «Укрбуду». - Розроблено концепцію по відродженню недобудов - зараз її обговорюють в профільному Міністерстві і комітетах ВР. Втім, на сьогоднішній момент все ще немає закону, який регулював би це питання. 

Микитась зазначив, що очолювана ним корпорація вже завершила ряд чужих об'єктів - «Укрбуд» добудував ЖК "Артеміда", "Герцен-Парк", "Парк-хол "Горький" і "Лісовий", які свого часу не змогли закінчити попередні забудовники. За його словами, будівельники отримали величезний досвід роботи з інвесторами, які вже втратили надію вселитися в оплачене житло, розконсервації об'єктів, проведення технічних і юридичних експертиз, а також подальших змін проекту. В першу чергу йдеться про зменшення площі квартир - однокімнатні по 80 метрів зараз не актуальні. 

- Що стосується попиту на житло, то як і раніше будуть затребувані квартири невеликої площі, важлива для людей і інфраструктура поруч, хороша транспортна розв'язка, - підкреслив президент будівельної корпорації. - Зараз середня площа однокімнатної квартири в Києві - 40 кв. м. Для порівняння, в Мюнхені стандартною однокімнатною квартирою вважається 28 кв. м. 

Виникнення недобудов, яких в Києві налічується близько півтори сотні, зумовлено цілим комплексом причин, переконаний Микитась. Це і недосконалість законодавства, і відсутність детальних планів територій, і складності з отриманням ділянки, і навіть банальний брак грошей у інвестора, пов'язаний в першу чергу з дорогими кредитами. Часом, починаючи будівництво, компанія просто не витягує об'єкт, після чого його "заморожують" на довгі роки. 

Максим Микитась: місто має стимулювати будівельників братися за недобудови.jpg

- І ось в такий складний час закінчити будівництво заважають загони організованих тітушек, гастролюючих від будівництва до будівництва, - продовжує Микитась. - На людях вони кричать в мегафони про порушення своїх прав і вимагають згорнути роботу. Але як тільки справа доходить до переговорів - починають вимагати гроші або квартири. 

При цьому президент «Укрбуду» прогнозує, що будівельний бум ще попереду. Незважаючи на те, що наплив людей зі сходу України, а також економічна нестабільність, яка зробила нерухомість надійніше банківських депозитів, дали поштовх будівельній активності, зараз в столиці здаються в основному ті будинки, які почали будуватися в кризові 2013-2014 роки. І як тільки криза буде подолана, можна очікувати появи нових цікавих рішень по забудові промзон і оновленню хрущовок. Микитась впевнений, що столичний ринок ще далекий від насичення, тож роботи вистачить всім будівельникам.
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»