Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудРемонт без помилок. Освітлення
До списку новин

Ремонт без помилок. Освітлення

Читайте також

Як розрахувати кількість світла в кімнатах? Перша і найпопулярніша – лампа розжарення. Найменше світла нам потрібно в спальню, туди беріть «лампочки Ілліча» з розрахунку 12 Вт на м2. Далі: санвузол, кухня, робочий кабінет, дитяча. У ці кімнати рекомендуємо брати лампи з розрахунку 18 Вт на метр квадратний. Для прикладу, в кімнату площею 20 квадратних метрів 9 лампочок по 40 Вт якраз буде нормально. Самою освітленою як правило роблять вітальню. Сюди беріть лампочки з розрахунку 20 Вт на квадратний метр.

Але лампочки розжарення – це минуле століття: не економічні, не красиві, пожежонебезпечні. А перепади струму і часті включення/вимикання призводять до зменшення терміну експлуатації.

Про вмикачі, вибір ламінату та вибір плінтусу ми писали в минулих статтях.

Люмінесцентні лампи – віддача світла в 5 разів більше, ніж у лампи розжарення, при цьому споживання енергії знижується приблизно на 80%, а звичний рівень освітлення в приміщенні залишається. Ресурс в 6-10 разів довготриваліший, ніж у лампи розжарення – 6-12 тисяч годин. Енергозберігаючі лампи менше нагріваються, лампа розжарення, для порівняння, нагрівається до 120 градусів. Тому їх можна використовувати в приладах з обмеженим рівнем температури – наприклад пластмасових лампах або торшерах, зроблених з тканини.

Енергозберігаюча лампа має велику площу поверхні, завдяки цьому розподіл світла по приміщенню відбувається більш рівномірно і м'яко. У приміщення зі спокійним світлом, наприклад в спальню, беремо лампочки з розрахунку 3 Вт на квадратний метр. Санвузол, кухня, робочий кабінет дитяча - 4 Вт. Вітальня - 5 Вт на квадратний метр.

Недоліки енергозберігаючих ламп: нерівне освітлення, мерехтіння, що протягом тривалого часу викликає втому очей і роздратування. Присутній ефект розгону – лампа поступово набирає яскравість. Ще один, але вкрай істотний недолік – це вміст ртуті від 1 до 3 міліграмів в кожній лампочці, і цей показник не несе прямої загрози людському здоров'ю. Якщо така лампа розіб'ється в вашому домі, необхідно ретельно зібрати всі уламки і потім обробити місце падіння розчином марганцівки, а кімнату добре провітрити.

І нарешті, світлодіодні або LED-лампи. Вони економні, ефективні в енергоспоживанні, пробудуть тривалий час експлуатації, якщо на них є гарантія на 5 років. Лампи екологічні, не містять ртуті або інших шкідливих домішок. Стійкі до удару і вібрації. Максимальний світловий потік досягається відразу після включення.

Протягом всього терміну експлуатації LED-лампи не втрачають світлову температуру, тобто не змінюють світло. Є можливість регулювання інтенсивності світла. Такі лампи коштують значно дорожче, але це дозволяє їх використовувати в приладах з регулюванням яскравості ¬- датчиках руху, таймерах.

Важливий пункт: протипожежна безпека. Такі лампи нагріваються максимум до 40 градусів і експлуатуються при низьких температурах. Спектр випромінювання більш наближений до натурального. Відсутнє мерехтіння, що є в люмінесцентних лампах, і тому вони не викликають втоми очей. Світлодіодні лампи не вимагають спеціальних технологій для утилізації.

Для приміщення зі спокійним світлом, як в спальні, достатньо всього 2 Вт на квадратний метр. У приміщенні із середнім рівнем світла – санвузол, кухню, робочий кабінет, всього три Вт на квадратний метр. Для приміщення з найбільш яскравою освітленістю, наприклад вітальні, 4 Вт на м2 буде достатньо.

Якщо комбінуєте люстру з точковими світильниками, розраховуйте потужність 50 на 50 – половину на люстру, половину на світильники.

Мінімальний відступ від краю для точкових світильників - 20 сантиметрів, мінімальний відступ між світильниками - 30 сантиметрів, і якщо стеля зроблена з різнокольорових зварних полотен, то точковий світильник потрібно робити на відстані 15 сантиметрів від шва.

До недоліків можна віднести високу вартість, але світові технології постійно змінюються, заводів, що їх виробляють, стає більше, і незабаром такі лампи значно подешевшають. Більш того, наш розрахунок показує, що ціна дуже швидко перекривається реальною економією. І ще один недолік: ці лампи погано витримують вологу, тому що всередині начинені електронікою.

Важливо: не варто забувати про висоту стель. Як вибрати світлодіодну лампу, якщо приміщення вище 3 метрів? Відповідь є: потрібне число Вт потужності необхідно помножити як мінімум на півтора.

Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»