Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудРемонт без помилок. Радіатор

Читайте також

З одного боку, подача тепла ззовні зручніше автономного опалення. Не треба возитись із встановленням котла і його налаштуванням, прийде осінь, і гаряча вода побіжить по батареях, зігріваючи квартиру. Але не все так добре в системі центрального опалення.

У воді, що пройшла довгий шлях, міститься чимало хімічно активних домішок, здатних викликати корозію труб і радіаторів. А ще дрібні частинки шламу неминуче потрапляють в теплоносій, дряпають батареї зсередини, і через кілька років можуть протерти її до дірок.

Температура води не завжди буває стабільною. Іноді батареї мають кімнатну температуру, іноді до них доторкнутися неможливо. А найголовніша небезпека – це раптовий і величезний стрибок тиску в системі опалення, – так званий гідроудар. Він буває з тієї причини, що слюсар занадто різко закрив кран в насосній станції. У зв'язку з цим пропонуємо вибрати радіатори, які впораються з усіма нюансами центрального опалення.

Сталеві радіатори відрізняє невелика вага і товщина, хороша віддача тепла, а маленький об'єм води робить їх економними і ефективними, і коштують вони недорого. Але по тиску вони підкачали – витримують всього 6-8 атмосфер, а це значить, що батареї зі сталі зламаються під великим тиском.

Якщо ви хочете зробити ремонт правильно, рекомендуємо почитати минулі статті про особливості витяжок, вибір плитки і правильні укоси.

Дуже гарно виглядають алюмінієві радіатори, проте гаряча вода з хімічними домішками і великою кислотністю швидко з'їсть батареї зсередини, адже алюміній надто активний. Крім того, і з великим тиском він не справляється. Середні показники робочого тиску -  до 16 атмосфер, а гідроудар здатний зруйнувати навіть зовсім нові радіатори з алюмінію. Підсумок: алюмінієві радіатори з'їдаються корозією і лопаються від гідроудару.

Біметалічні радіатори в усьому гарні, але дорогі. Біметалічними їх називають тому, що вони можуть складатися з двох металів – алюмінію і сталі або алюмінію і міді. З алюмінієвого сплаву зроблений ребристий корпус, а всередині знаходиться сердечник зі сталі або міді. Виробники гарантують, що пропрацюють такі батареї не менше 40 років, і для квартири вони підходять за всіма показниками, в чому ви можете переконатися.

Температуру вони витримують до 130 градусів. Робочий тиск у них встановлений від 30 до 50 атмосфер в залежності від виробника, а значить з ними можна не боятися гідроудару. Антикорозійна зовнішня і внутрішня ґрунтовка роблять батареї довговічними і стійкими до руйнування, а мала вага роблять монтаж, перенесення, транспортування необтяжливим. Зовнішній вигляд тішить око, білі або різнокольорові панелі виглядають набагато естетичніше звичної чавунної гармошки. На жаль, не кожен може купити такий дорогий прилад, а якщо вам пропонують щось подібне за демократичною ціною – не довіряйте, підсунуть підробку.

Старий добрий чавун отримує друге життя – років 50, не менше, відміряно жити такій батареї. Даремно стверджують деякі виробники новинок, що давно пора забути про цей мотлох. Довго думаючи, які саме радіатори вибрати, багато хто зупиняється саме на чавунних батареях. Вони не викинуть фокусів при контакті з брудною вітчизняною водою з системи опалення. Цей метал хімічно пасивний, не боїться високої кислотності і наявності хімічних домішок в теплоносії, а товсті стінки ніякий абразив не протре. Так що і чавун для квартири, особливо в старому будинку, дуже навіть непоганий.

Радіатори з чавуну відрізняються тим, що дуже довго зберігають тепло, а віддача тепла при променевому способі обігріву набагато ефективніша конвекції як в біметалевих, алюмінієвих або сталевих виробах. Чавунні радіатори гріють не тільки повітря, а й предмети, що знаходяться поблизу.

При зливі води із системи в літній період чавунні батареї не проржавіють, а це суттєвий плюс. Велика площа тепловіддачі - ще один плюс. Перепади тиску, якими грішить центральне опалення, чавун зазвичай витримує непогано, робочий тиск доходить до 9-12 атмосфер, тільки не завжди він може витримати гідроудар більшої потужності – підводить крихкість цього металу. Вартість таких приладів, як правило, нижча, ніж біметалевих радіаторів, і іноді це визначальний фактор.

Зовнішній вигляд чавунних радіаторів сьогодні вже не такий жахливий, як за часів СРСР. З'явилися дуже привабливі батареї фігурного лиття, виконані в стилі ретро, ​​які дуже добре виглядають у будь-якому приміщенні. Щоправда, вартість таких батарей досить висока. Більш бюджетними є українські, російські, білоруські моделі, багато з яких перед використанням потрібно фарбувати. Вони виглядають цілком гідно і їх дизайн вписується в інтер'єр сучасних квартир.

На завершення робимо висновки. З усіх представлених радіаторів залишилося тільки два. Як з'ясувалося, ні сталеві, ні алюмінієві радіатори випробування «агресивністю» вітчизняних тепломереж не пройшли. Залишаються біметалічні і чавунні прилади. Що саме купити? Дивіться по своєму бюджету, а також за характеристиками конкретних моделей. Втім, і тут можна дати кілька порад.

У старих будинках, наприклад «хрущовках», цілком можна поставити чавунні вироби. Якщо ж ви живете в багатоповерхівках, де тиск опалювальної системи вищий, то краще взяти біметалічні радіатори. Якщо попередники ваших майбутніх нових батарей зроблені з чавуну, то можна зупинити вибір на будь-якому з двох варіантів. І біметал, і чавун підійдуть. Якщо ж ви збираєтеся замінити батареї, зроблені з іншого матеріалу, то замініть їх лише біметалевими.

Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»