Головний офіс: м.Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудСтартував другий етап робіт з будівництва Арки на ЧАЕС
До списку новин

Стартував другий етап робіт з будівництва Арки на ЧАЕС

Читайте також

Будівельники корпорації "Укрбуд" приступили до другого етапу будівництва огороджувального контуру Нового безпечного конфайнмента (Арки) на Чорнобильській АЕС. Раніше фахівці компанії демонтували понад 1800 м³ старих залізобетонних конструкцій, зрізали мостові крани, трубопроводи та інше технологічне обладнання, що залишилися після будівництва об'єкта «Укриття» над четвертим енергоблоком ЧАЕС в листопаді 1986 року. Це необхідно для спорудження укріплень і стін, які закриють розроблену французьким консорціумом «Novarka» конструкцію з двох сторін і зроблять її герметичною. 


Стартував другий етап робіт з будівництва Арки на ЧАЕС.JPG

«Це дуже складна робота, яку доводилося виконувати вручну. На деяких ділянках будівельники можуть перебувати лише півгодини за зміну через високе випромінювання. Обсягів тільки після аварійного бетону, який нам довелося демонтувати на місці зведення західного торця арки, вистачило б на те, щоб залити 15-ти сантиметровим шаром фундаменту ціле футбольне поле. Але весь цей бетон доводилося навпаки - сколювати та вивозити, причому в умовах надзвичайно високої радіаційної небезпеки», - зазначив Михайло Бородавко, генеральний директор ПрАТ «Укренергомонтаж», яка входить до складу корпорації «Укрбуд». 

Стартував другий етап робіт з будівництва Арки на ЧАЕС.JPG

В рамках першого етапу робіт в машинному залі четвертого енергоблоку демонтували понад 1000 кубічних метрів бетону. Тут українські будівельники зведуть 37-метрову Західну торцеву стіну НБК, яка надійно загерметизує четвертий енергоблок після того, як арку буде насунуто на огороджувальний контур. Для цього проектом передбачене армування конструкції та заливка двох нових фундаментних плит. На даний момент на ділянці змонтовані 35% всієї арматури, необхідної для зведення першої половини стіни. Цю частину робіт прийняли спеціальна комісія ДСП «Чорнобильська АЕС» і генеральний проектант об'єкту «Укриття» - Київський інститут «Енергопроект». Таким чином, будівельники ПрАТ «Укренергомонтаж» змогли розпочати наступну стадію. Вони залили перші 450 м³ бетону з 1,25 тис.

Стартував другий етап робіт з будівництва Арки на ЧАЕС.JPG

Завершується демонтаж аварійних конструкцій і на східному рубежі арки. Після укріплення перекриттів фахівці зведуть там другу залізобетонну стіну, яка закриє арку з іншого боку. Остаточно завершення будівництва укриття на ЧАЕС планується до кінця 2017 року. Сучасне ізоляційне спорудження захистить від радіаційного випромінювання на сто років.
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м.Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»