Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудСумнівна депутатська ініціатива може залишити київських інвесторів без грошей та квартири
До списку новин

Сумнівна депутатська ініціатива може залишити київських інвесторів без грошей та квартири

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2629 «Про мораторій на будівництво об'єктів на окремих ділянках у Києві». 


Що принесе ініціатива забудовникам та інвесторам, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів голова ради директорів державного публічного акціонерного товариства «Будівельна компанія «Укрбуд» Юрій Пелих

За словами Юрія Костянтиновича, будівельники міста Києва були шоковані, коли дізналися про те, що в надрах Верховної Ради був підготовлений проект закону про мораторій на будівництво об'єктів на окремих земельних ділянках у Києві. Якщо він набуде чинності, він практично зупинить все будівництво в Києві, внесе хаос в будівельну законно-нормативну базу. 

- Законопроект складений так, що він має зворотну силу, і хоч в юриспруденції це неприпустимо, він фактично скасовує те, що було розпочато до його появи, - говорить Юрій Пелих. - Виходить, повинні бути зупинені об'єкти, в які вже вкладені гроші, де оформлена відповідна документація. Ви уявляєте, що це таке – зупинити об'єкт? Кожне будівництво – це об'єкт підвищеної небезпеки, його потрібно охороняти. Хто буде це робити? До якого терміну? У законі передбачається генеральний план, який невідомо коли може бути розроблений, не вказані терміни. Припустимо, зупинені об'єкти вирішать демонтувати. Хто за це заплатить? Про те, хто візьме на себе відповідальність, в законі жодного слова. І найголовніше: хто поверне кошти інвесторам? Інвестує сьогодні в будівництво не держава, не іноземці, інвестують наші громадяни. 

Вкрай негативно оцінює депутатську ініціативу екс-голови Київської міської державної адміністрації, екс-народного депутата Іван Салій, який очолює Всеукраїнську спілку виробників будматеріалів. 

– Мені важко бачити, як політики-гуманітарії втручаються в питання, в яких нічого не тямлять, - говорить Іван Миколайович. - Ми ж хочемо, щоб до нас прийшов інвестор? А тут така постановка питання: на будівництво на 120 ділянках попередня влада надала легітимні дозволи, прийшла нова влада і почала переглядати їх законність. А влада в Києві у нас часто змінюється. Ми знову будемо переглядати? Так ви з владою розбирайтеся, а будівельника не чіпайте. Якщо чесно – це безглузда ідея. Кабінет міністрів ще не висловився, але якщо зараз на будівництві ми втрачаємо 25%, то буде – 50%. І знову безробіття, впадуть доходи в бюджет. Я вважаю цей законопроект політично мотивованим, піаром на негативі. 

Забудовники вважають, що «завдяки» даному сумнівному законопроекту можуть постраждати інвестори, яким ніхто не компенсує втрату коштів через зупинене будівництво. Його прийняття нанесе велику шкоду всій галузі, може приведе до нових «Еліта-Центрів» та серйозного соціального вибуху.

Трансляція ефіру: посилання
 
радио.jpg
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»