Головний офіс: м.Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини УкрбудУкраїнці завершили свою частину проекту на ЧАЕС
До списку новин

Українці завершили свою частину проекту на ЧАЕС

Читайте також

Фахівці компанії «Укренергомонтаж», що входить до складу корпорації «Укрбуд», завершили будівництво огороджувального контуру на Чорнобильській АЕС. Ця робота, виконана українськими будівельниками, була необхідна для того, щоб станція витримала насування нового сучасного укриття - так званої Арки. Зокрема, українці зміцнили все стіни та перекриття ЧАЕС, а також збудували з двох сторін машинного залу дві нові залізобетонні стіни висотою 37 метрів, шириною 40 сантиметрів і завдовжки 50 метрів.

- Сьогодні нашими фахівцями завершений один з найскладніших етапів робіт зі зведення залізобетонних конструкцій стін, на які згодом будуть закріплені закладні деталі, що виконують функції анкерів Нового безпечного конфайменту. Хоча ще попереду значний обсяг робіт за контрактом на нижчих відмітках, даний етап є ключовим моментом для завершення робіт по самій Арці. Далі справа вже за західними фахівцями. Але саме українці виконали найважчі роботи, аналога яким у світовому досвіді не існує, - розповідає генеральний директор компанії «Укренергомонтаж» Михайло Бородавко. - При цьому створення огороджувального контуру для успішної реалізації проекту не менш важливе, ніж будівництво самої Арки. Разом з нею нові стіни і утворюють той самий Новий безпечний конфайнмент, який захистить людей від радіації на цілих сто років.

Перш ніж будувати нові стіни, будівельникам довелося звільнити ЧАЕС від «сміття», що лежало там 30 років. На початку будівництва працівники «Укрбуду» демонтували десятки тонн технологічного обладнання та металоконструкцій, а також вручну відбили і вивезли сотні кубометрів аварійного бетону, залитого ще в ході ліквідації аварії в квітні 1986-го. Тільки після цього вони змогли приступити до заливки нового фундаменту - чотирьох плит шириною 12 метрів і глибиною 4 метри. А вже на них побудували стіни, які закриють Арку з двох сторін після її насування на станцію. В цілому на ці роботи пішло 10,5 тисяч кубометрів бетону та близько півтори тисячі тонн арматури.

- Важливо відзначити, що наші будівельники закінчили роботи з великим випередженням. Хоча через жорсткі строки їм і так довелося працювати з серйозним прискоренням. Якщо чесно, майже ніхто не вірив, що вкластися в термін взагалі можливо. Але в підсумку все вийшло, - каже керівник проекту Анатолій Дмитришин.

Випередження графіка також дозволило фахівцям «Укренергомонтажу» на місяць раніше почати демонтаж 130-метрових рейок великого машинного крану Potain MD 1100, який використовувався при будівництві. Цей унікальний кран корпорація «Укрбуд» привезла з Об'єднаних Арабських Еміратів. Його вантажопідйомність в 10 разів вища, ніж у звичайного крану, а головна особливість - можливість піднімати вантажі на висоту до 75 метрів без додаткового кріплення до будівлі.

Остаточно завершити проект будівництва Нового безпечного конфайнменту планується до кінця листопада 2016 року. А рік потому нове укриття буде введене в експлуатацію, після чого всередині почнеться демонтаж нестабільних конструкцій і вилучення паливовмісних мас.

Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м.Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»