Головний офіс: м. Київ, вул. Пушкінська, 27

Лівобережний відділ продажу: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

Багатоканальний: (044) 379 47 99

Корпорацiя УкрбудНовини Укрбуд«Укрбуд» підтримав ініціативу Київради про безкоштовну передачу квартир пільговикам
До списку новин

«Укрбуд» підтримав ініціативу Київради про безкоштовну передачу квартир пільговикам

Читайте також

Микитась.jpg

Але нагадав про необхідність скасування пайових внесків будівельників. 


Державна корпорація «Укрбуд» підтримує пропозицію депутатів Київради про передачу 1-1,25% житлоплощі в новобудовах міста. Про це у своїй колонці на сайті Сегодня.ua повідомив президент будівельного підприємства Максим Микитась. Він зазначив, що житло планують виділяти сім'ям пільговиків, які роками стоять у черзі. 

- Запропонована Київрадою ініціатива - це реальні квадратні метри, реальне житло, яке отримають члени багатодітних сімей, воїни АТО, чорнобильці та інші пільговики. У комітетах вже підрахували, що тільки по Києву це 200 квартир на рік, - пише Микитась. - "Укрбуд" підтримає цю ініціативу і, впевнений, що до нас приєднаються інші будівельні компанії. Ми з радістю забезпечимо житлом тих, хто цього потребує. 

У той же час глава «Укрбуду» підкреслив, що впроваджувати ініціативу варто тільки за умови скасування пайової участі будівельників. За його словами, великі підприємства з високим рівнем соціальної відповідальності зможуть самостійно впоратися з додатковим навантаженням. Але частина компаній, в першу чергу невеликих, буде змушена перекласти цей тягар на плечі покупців квартир. 

- Але хто відповість на головне питання - на що йдуть гроші від пайових внесків? - Запитує Микитась. - Надто вже непрозорий механізм, занадто багато в ньому корупційних ризиків. Можливість зменшення суми, або взагалі звільнення від "податі" - все це залишено на розсуд Київради. Одним словом, готова середовище для "договорняків" і лобіювання, що дозволяє особливо хитрим просувати свої проекти без зайвих витрат. 

Президент будівельної корпорації додав, що у направляємих до бюджету пайових внесків навіть немає чіткого цільового призначення. Тільки розпливчасте формулювання "на розвиток інфраструктури". А кошти, витрачені саме на цей напрямок будівельниками, всупереч закону «Про регулювання містобудівної діяльності», в суму пайової участі не зараховуються, зазначив Микитась. 

- У компаній "Укрбуду" зараз на оформленні висить мереж на 70 (!) мільйонів гривень. І тягнеться це вже півроку. Всі ми прекрасно розуміємо, чому. А це, між іншим, і є та сама інфраструктура міста, на яку повинні виділятися крихти пайових внесків, що залишаються в бюджеті, - пояснив глава корпорації. 

Втім, запропонована депутатами ініціатива теж потребує доопрацювання, вважає Микитась. На його думку, Київрада, яка виступає посередником між будівельниками і пільговиками, повиненна чітко прописати цільове призначення квартир після їх передачі в комунальну власність. А реєстр черговиків на отримання житла повинен стати відкритим і електронним, щоб громадськість міста могла проконтролювати, кому дістануться безкоштовні квадратні метри.
Карта сайту

Контакти

  • Головний офіс:м. Київ, вул. Пушкінська, 27

  • Лівобережний відділ продажу:м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 23

  • Багатоканальний: (044) 379 47 99

Приєднуйтесь

Copyright © 2004-2018 Українська Державна будівельна корпорація «Укрбуд»